Новини

“Мавка. Лісова пісня” у центрі уваги найбільшого європейського анімаційного форуму — Cartoon Movie 2023!

15 березня 2023
“Мавка. Лісова пісня” у центрі уваги найбільшого європейського анімаційного форуму — Cartoon Movie 2023!

Увага Cartoon Movie 2023 була сфокусована на українській анімації, флагманом якої стала “Мавка. Лісова пісня” виробництва студії Animagrad (FILM.UA Group), що саме на цьому заході розпочала свій міжнародний шлях у 2017-му році. Наразі “Мавка” повернулась в Бордо готовим фільмом — напередодні своєї кінотеатральної прем’єри у Франції та з приголомшливими на момент дії івенту результатами бокс-офісу першого вікенду локального прокату. 

6 років тому, у березні 2017 року, “Мавка” стала першим українським проєктом, який було відібрано на престижний пітчинг Cartoon Movie. Цей факт був важливим досягненням для всієї вітчизняної анімаційної індустрії. Ажіотаж, який спричинила презентація майбутнього мультфільму, що тоді знаходився на етапі “у концепті”, став справжнім успіхом. У 2018 році “Мавка” вдруге мала честь бути представленою на Cartoon Movie, але вже на стадії девелопменту. 

“Cartoon Movie важливий тим, що допомагає учасникам знайти важливих стратегічних партнерів і заявити світу про рівень якості анімації своєї студії та рівень свого креативу. Мавка і ми як продюсери зустріли на форумі вірних друзів та партнерів, з якими ми продовжуємо співпрацювати і зараз, залишаючись стабільними і якісними учасниками європейського ринку попри всі обставини”, — говорить продюсерка Ірина Костюк. 

Організатори дуже тішаться, що саме Cartoon Movie відкрив “Мавку” світові, тому вирішили відзначили команду особливою увагою. Одна з основних подій форуму — сніданок, на якому щодня збиралися учасники, і де відбувалась презентація відібраних до участі проєктів, була брендована сценами Мавки та озвучена музикою з фільму. Це неймовірна честь для мультфільму і його творців.  

А 8 березня у кінотеатрі Le Festival відбувся спеціальний показ французької версії мультфільму для жителів Бордо. 

З 29 березня розпочинається широкий національний кінотеатральний прокат “Мавки” у Франції, яким опікуватиметься гігант міжнародної дистрибуції Universal Pictures Content Group та французький прокатник KMBO, який до речі, цьогоріч отримав спеціальний приз на Cartoon Movie  як “Найкращий європейський дистрибутор”. 

Але неспинні продюсерки “Мавки” приїхали на форум не тільки із Мавкою. Ще одним їхнім здобутком стала “Роксолана” другий український проєкт, відібраний на пітчинг Cartoon Movie. Це третій повнометражний фільм студії Animagrad, що за її стратегією засновано на сильних жіночих образах з культурним або історичним бекграундом. Якоюсь мірою творці надихались постаттю Роксолани, але сюжет майбутнього фільму вигаданий і містить багато гумору, магічних перетворень, пісень і пригод. 

“Роксолана” неабияк вразила професійну публіку — пітчинг проєкту увійшов у 15-тку найбільш відвідуваних презентацій форуму. Усього ж до пітчингу було відібрано 58 проєктів-учасників.

“Зараз важко будувати довгострокові плани, “Роксолана” наразі на самому початку шляху — у пошуку партнерів, та й ми так легко не “відпустимо” Мавку. Але ясно одне — ми довго і послідовно працювали над тим, щоб українські проєкти мали свою репутацію і впізнаваність на світовому ринку. І будемо працювати над цим далі, ніхто не зможе нас відкинути назад. І таких проєктів, як наші, має ставати більше”, — говорить продюсерка Анна Єлісєєва. 

Цього року учасники заходу мали змогу дізнатися про історію та поточний стан справ української анімації більше, адже вітчизняна індустрія була у фокусі уваги Cartoon Movie. Зокрема, у межах заходу Spotlight on Ukraine діяв стенд української анімації, де був представлений електронний каталог анімаційних проєктів за останні три роки, а також тематичні ролики, що репрезентували анімаційну індустрію України. Робота стенда була присвячена популяризації сучасної української анімації, сприянню її дистрибуції та міжнародної копродукції. Свої роботи на форумі представляла українська делегація, що складалась із професіоналів та молодих талантів й налічувала 23 особи. 

Докладніше про проєкт “Мавка. Лісова пісня” дізнавайтесь на офіційних сторінках проєкту в соцмережах:  в Instagram та Facebook, TikTok, а також на сайті

 

Інші новини