Новини

ДахаБраха і Анімаград: записано перші треки для мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

3 лютого 2017
ДахаБраха і Анімаград: записано перші треки для мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Гурт ДахаБраха, які працюють над музикою повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» студії Анімаград (FILM.UA Group), долучились до створення головної музичної теми фільму — мелодії для сопілки головного героя Лукаша, а також записали саундтрек для першого тизеру мультфільму.

ДахаБраха – гурт, відомий в Україні та далеко за її межами сміливими експериментами зі старовинною фольклорною музикою  приєднався до творчої команди українського анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» для створення оригінального саундтреку.

«Цей проект здався нам дуже близьким до того, чим ми самі займаємось: адже береться хрестоматійний, суто український матеріал  п’єса Лесі Українки про Мавку  й далі робиться з ним експеримент, який перетворює цей матеріал на більш актуальний для сучасного життя. Це нам близько – адже ми, так само, беремо старовинні прадавні пісні й експериментуємо з ними»  розповідає музикант гурту Марко Галаневич.

Партію на сопілці для провідної музичної теми головного героя Лукаша виконав знаний український мультиінструменталіст Максим Бережняк, який володіє технікою гри на більш ніж 50 інструментів, серед яких — екзотичні гуцульські народні духові.

«Ця партія є центральною для нашої історії, адже саме завдяки чарівній музиці Лукаш зустрічає Мавку, й цей мотив супроводжує закоханих героїв до самого фіналу. Це був виклик – створити таку мелодію, щоб можна було справді повірити: так, ця музика допоможе простому хлопцю завоювати серце лісної німфи. Ця мелодія – голос української душі, голос природи та голос кохання, з'єднані в одне ціле. На щастя, український музичний фольклор дуже багатий, а ДахаБраха глибоко обізнані у ньому – нам здається, що місію виконано»  коментує креатвиний продюсер проекту Анна Єлисеєва.

«При створенні композицій і, зокрема, музики для мультфільму, головним інструментом є голос. Але при взаємодії з оркестром голос переплітається з інструментальною музикою, та ще й прекрасна партія сопілки довершує загальну композицію. Нам складно було вкластися в ліміт тізеру, але спільно з командою професіоналів це вдалось»  зауважує вокалістка гурту ДахаБраха Ніна Гаренецька.

Прем’єра першого тизеру мультфільму «Мавка. Лісова пісня» відбудеться на кіноринку European Film Market, що проходить в рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю (9-19 лютого 2017), а в мережі ролик буде опубліковано у березні. Нагадаємо, що 8-10 березня на європейському копродакшен-форумі та пітчингу Cartoon Movie «Мавка. Лісова пісня» стане першим проектом, представленим від України.

Наразі проект знаходиться на стадії творчої розробки, реліз планується на початок 2019 року.

 

Інші новини