Новини

«Мавка. Лісова пісня»: підсумки участі в Animation Production Day

17 травня 2017
«Мавка. Лісова пісня»: підсумки участі в Animation Production Day

4-5 травня в Штутгарті пройшов анімаційний бізнес-форум Animation Production Day. Це знакова для індустрії подія щорічно проходить в рамках найстарішого фестивалю анімаційного кіно International Festival of Animated Film, на який з'їжджаються представники найбільших телевізійних холдингів, інвестори, баєри, дистриб'ютори і продюсери з усього світу: протягом двох днів 160 учасників, з 24 країн, провели більше 600 індивідуальних зустрічей, під час яких домовилися про співпрацю щодо 44 анімаційних проектів. Цього року побувати в Штутгарті вдалося продюсеру українського мультфільму «Мавка. Лісова пісня» Ірині Костюк, оскільки проект був відібраний для участі в АPD.

Продюсер «Мавки» бізнес-подорожжю задоволена і до України привезла з собою нові корисні знайомства, а також результати переговорів, що обули розпочаті ще під час пітчингу Cartoon Movie в Бордо. Головна особливість APD в елітарності, високій концентрації ТОП менеджменту найбільших міжнародних компаній і ,відповідно, високій ефективності події: для того щоб потрапити на Animation Production Day, всі учасники проходять ретельний відбір з боку оргкомітету та експертів міжнародного анімаційного ринку, які також формують головний пул зустрічей. Перш ніж отримати запрошення на APD, анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня» був відібраний серед 65 проектів.

Завдяки ретельному відбору, дводенний івент стає осередком професіоналів ринку, які не тільки претендують на роль потенційних партнерів, але й можуть дати чесну експертну оцінку проекту. Так, в кулуарах APD проект отримав безліч позитивних відгуків. Гості події зізналися, що уважно стежать за проектом, зокрема після успіху в Бордо, де в індивідуальному анкетуванні більшість учасників назвали  пітч «Мавки» найкращим.

У Штутгарті продюсери анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» провели багато зустрічей з такими топовими компаніями як Rise Pictures, Studio Redfrog, Blue Spirit Productions, Doghouse Films та іншими. Географія потенційних партнерів вельми широка і охоплює кілька континентів, однак найбільший інтерес щодо ко-продакшену на даний момент надходить від колег з Франції, Німеччини, Бельгії та Нідерландів. Зараз продюсери мультфільму детально вивчають всі пропозиції, і визначаються з умовами та партнерами.

Потужний потенціал мультфільму «Мавка. Лісова пісня» відкрив українську анімаційну індустрію як самостійного і сильного гравця на ринку. Ми пишаємося нашими успіхами, але спочивати на лаврах ще зарано. Поїздка в Штутгарт поставила перед проектом нову планку, для досягнення якої команді фільму доведеться ще багато працювати. Наступний етап - участь команди в пітчингу СARTOON 360, який пройде в кінці травня в Барселоні.

Довідка. «Мавка. Лісова пісня» – повнометражний мультфільм української студії Animagrad (FILM.UA Group), який зараз знаходиться на стадії творчої розробки. Мультфільм створюють за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки, а також на основі українських міфів та культурних традицій. Експерти провідних етнографічних інституцій – Кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди – працюють у складі знімальної групи фільму над інтерпретацією українських міфів, легенд, звичаїв, обрядів та візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки». А до створення саундтреку вже долучились відомі у світі українські музиканти «ДахаБраха».

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно у вересні 2016 року й отримав державне фінансування у розмірі 30% від загального бюджету. Орієнтовна дата прем’єри «Мавка. Лісова пісня» в українських кінотеатрах – кінець 2018 – початок 2019 року.

Подачею проектів «Мавка. Лісова пісня» та «Мама поспішає додому» на ці та інші події займається компанія Media Resourced Management.

Інші новини