Новини

В Каннах стартує міжнародний передпродаж прав на повнометражний анімаційний фільм «Мавка. Лісова Пісня»

7 травня 2018
В Каннах стартує міжнародний передпродаж прав на повнометражний анімаційний фільм «Мавка. Лісова Пісня»

8 травня у Франції починається 71-ий Каннський кінофестиваль і традиційний Marche du Film - один із найбільших світових кіноринків повнометражного контенту. Цього року хедлайнером FILM.UA Group на ринку стане проект «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ», адже саме в Каннах, саме 8 травня, стартує міжнародний передпродаж повнометражного анімаційного фільму, який вже знаходиться на стадії препродакшену.

«До старту продажу фільму ми відчули неймовірне зацікавлення проектом. Першою чергою це викликано дуже сильною творчою концепцією і плідною роботою продюсерської команди на етапі девелопменту. Пітчинги не пройшли дарма, «МАВКУ» знають, люблять і чекають. Ми дуже натхненні стартом продажу і віримо в успіх нашої анімації в світі. Насамперед будемо фокусуватися на азіатських ринках і про інших глядачів, звісно, не забудемо», – каже Ігор Сторчак, директор з дистрибуції FILM.UA Group.

На цю подію дійсно чекав увесь світовий ринок – жодний міжнародний захід 2017-2018 років не обійшовся без запитань про старт продажу.

На даний момент завершено роботу над сценарієм «МАВКИ», проект перейшов зі стадії девелопменту в препродакшен – команда Animagrad починає активну роботу над аніматиком проекту, розробляє візуалізацію 3D-персонажів і основних локацій мультфільму, проводить тести анімації.

«Ми писали і переписували сценарій більше двох років, поліруючи його разом із найкращими європейськими та американськими скрипт-докторами, працюючи також з найкращими експертами української міфології та літератури. Але, безумовно, одна з наших найбільш сильних сторін  це оригінальний і чарівний арт. «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» була відібрана на найбільші пітчинги Європи, і артова частина нашого проекту завжди і всюди викликала захоплення професіоналів. Увесь 2018 рік буде присвячений створенню аніматиків», –  каже Анна Єлісєєва, креативний продюсер проекту.

Також продюсерська група вже почала переговори про озвучення персонажів світовими зірками. На Marche du Film команда проекту презентує учасникам ринку і потенційним партнерам ролик з робочими матеріалами – концепт-артами, 3D-персонажами, тернераундами, і головне – перші кадри повністю готової анімації, у тому вигляді, в якому їх побачать глядачі у кінотеатрах в 2020 році.

Нагадаємо, «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» – другий повнометражний анімаційний фільм української студії Animagrad. Перший – «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» – вийшов у національний прокат 7 березня, відкриваючи низку світових кінопрем'єр проекту, і вже став рекордсменом серед фільмів українського виробництва: національні касові збори фільму на даний момент складають $1,380,368, а в міжнародному прокаті – $1,381,115. Міжнародні релізи проекту розплановані до кінця року – це країни Європи, Латинської Америки і Китай.

«Після величезного успіху «Викраденої принцеси» в Україні і за кордоном перед нами постало ще складніше завдання не просто “тримати планку" за якістю фінального продукту і рівнем анімації, але і працювати над помилками, вдосконалюватися і рости. Наш перший анімаційний фільм зарекомендував Україну як виробника хорошого анімаційного контенту, «МАВКА» повинна показати, що ми сильний, стабільний і конкурентоздатний виробник контенту категорії А», – каже Єгор Олесов, продюсер проекту.

«Ми почали активну розробку проекту рік тому, і зрозуміли, що «МАВКА» цілісний мультиплатформний бренд, настільки сильний, глибокий і багатогранний, що фільм це лише одне з його можливих втілень в сучасному світі. Так, «МАВКА» з концепції мультфільму, ще на етапі написання сценарію, перетворилася на цілий всесвіт: ми розробляємо VR і AR додатки, книги, 3D-шоу, лінійки одягу і автентичних прикрас. Ми працюємо з експертами провідних етнографічних інституцій Кафедрою фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Музеєм ім. Івана Гончара та Музеєм історії української моди, а також з найкращими українськими книговидавцями, ювелірами, дизайнерами. У минулому році ми також заручилися підтримкою Всесвітнmнього фонду природи, – розповідає Ірина Костюк, продюсер проекту. І, паралельно з виробництвом повнометражного фільму, ми приступаємо до створення серіалу «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ».

FILM.UA Group представляє «МАВКУ» на Marche du Film на власному стенді J13 в Riviera. Стенд буде брендований величезним AR-постером проекту (3×2 м), завдяки технології доповненої реальності магічні руни оживуть у мобільних пристроях всіх учасників кіноринку.

Нагадаємо, на стадіях концепту і девелопменту «МАВКА» побувала на найважливіших індустріальних подіях анімаційного світу: пітчинг Cartoon Movie 2017 став відправною точкою для активного руху проекту на медіаринку (тоді він був представлений в категорії In Concept), далі «МАВКА» була відібрана для участі в бізнес-форумі Animation Production Day в Штутгарті, пітчингу Cartoon 360 в Барселоні, в копродакшн форумі Be Film Festival в Брюсселі, на найбільшому «Міжнародному семінарі країн Шовкового шляху по виробництву і дистрибуції ТВ і кіно-контенту» в Пекіні. 2017 рік завершився для «МАВКИ» на «Світовому саміті анімації і спецефектів» (World Animation and VFX Summit) в Лос-Анджелесі, де студія Animagrad була визнана «Новим сильним гравцем на глобальному ринку». Вже у 2018 році проект вдруге поспіль був відібраний журі Двадцятого ювілейного форуму Cartoon Movie, на цей раз – у категорії In Development.

Також про «МАВКУ» за цей час дізналися всі світові дистриб'ютори – проект був представлений на European Film Market в рамках Берлінського кінофестивалю, ринку кіно- і телеконтенту FILMART в Гонконзі і MIP Markets у Каннах, найбільшому American Film Market в Лос-Анджелесі. Прем'єра першого офіційного тизера проекту відбулася на ринку контенту MIFA під час Annecy International Animated Film Festival – найпрестижнішого анімаційного фестивалю в світі.

Довідка

«МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» – другий повнометражний мультфільм української студії Animagrad (FILM.UA Group), який зараз перебуває на стадії препродакшену. Мультфільм створюється за мотивами п'єси Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів і культурних традицій.

WWF (World Wide Fund for Nature – Всесвітній фонд природи) є партнером проекту «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ». В рамках співпраці українські фахівці WWF консультують творчу команду фільму щодо флори і фауни Поліського краю; другий важливий вектор партнерства – реалізація ряду проектів із захисту старовікових дібров Полісся і привернення уваги української та світової громадськості до екологічних проблем України.

Експерти провідних національних етнографічних інституцій – Кафедра фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди – працюють у складі знімальної групи фільму над інтерпретацією українських міфів, легенд, вірувань, обрядів і візуальної культури в унікальному анімаційному світі «МАВКИ».

Для створення саундтреку до команди мультфільму приєдналися відомі всьому світу музиканти «ДахаБраха».

Анімаційний фільм «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» переміг у 9-му конкурсі Державного агентства України з питань кіно у вересні 2016 року і отримав державне фінансування в розмірі 30% від загального бюджету.

Запланована дата релізу анімаційного фільму «МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ» – 2020 рік.

Інші новини